aktivni odmor.

za podjetja.

kAJ?

Izvajanje spletnih aktivnih odmorov na delovnem mestu za pretežno sedeča dela.

ZAKAJ?

Neprekinjen čas daljšega sedenja je povezan z bolečinami v ledvenem delu hrbtenice, nastankom kroničnih nenalezljivih bolezni in drugih motenj povezanih z zdravjem.

od 280 €

na mesec

15 minut

intenzivne vadbe na dan

60 minut

uvodnega predavanja

zoom

na daljavo

potek.

  • Voden aktivni odmor, ki traja 15 min preko aplikacije Zoom, vsak delovni dan ob 10.30 uri.
  • *Uvodno predavanje, ki se izvede pred začetkom spletnih vadb. Predavanje se lahko izvede preko spleta ali v živo in zajema:
    1. teorijo o kostno–mišičnih obolenjih, ki jih povzročajo dolgotrajni sedeči delovni položaji,
    2. možni ergonomski ukrepi – iskanje skupnih rešitev z zaposlenimi,
    3. teorijo o aktivnem odmoru na delovnem mestu (pogostost izvajanja, količina, izbor vaj, pomen izvajanja določenega tipa vaj,..),
    4. demonstracijo primernih vaj za aktivni odmor (zaposleni sodelujejo) in
    5. vprašanja ter odgovori.
    6. Predavanje traja 1 uro.

*Aktivni odmori se lahko izvedejo tudi brez predhodnega predavanja.

opis vadbe.

Naši aktivni odmori se izvajajo vsak delovni dan ob 10.30 uri in trajajo 15 minut. V teh 15 minutah razgibamo telo preko razteznih vaj, vaj za moč in vaj za pravilno telesno držo. Vadba poteka preko aplikacije Zoom, kjer se prijavite 1 minuto pred začetkom vadbe. Na vadbi uporabljamo pripomočke, ki jih imate na delovnem mestu oziroma v pisarni (stol, miza, stena, zvezek, pisalo ipd.). Vse vaje pa so prilagojene tako, da ne potrebujete športne opreme.

pošlji povpraševanje.

vprašanje je neprecenljivo.

več informacij.

aktivni odmori.

Za posameznikovo zdravje je ena od pomembnejših komponent telesna dejavnost. Življenje ljudi, ki se ukvarjajo s telesno dejavnostjo je bolj kakovostno in polnejše.

Ker odrasli posamezniki kar tretjino svojega aktivnega dneva preživijo na delovnem mestu, ima telesna dejavnost, ki jo vključujemo v delovni čas in delovno okolje, pomembno vlogo, saj dviguje delovno učinkovitost. Telesno dejavnost na delovnem mestu lahko v svoj delovnik vključujete že s preprostimi ukrepi kot so aktivni prihod na delo in odhod z njega, aktivnimi odmori na delovnem mestu in ogrevalnimi vajami, ki pripravijo telo na fizično zahtevnejša opravila.

Glavni namen naših aktivnih odmorov je kratka ali nekoliko daljša aktivna prekinitev dela s spremembo položaja, v katerega nas sili naše delo. Pri njih se usmerjamo na izvedbo izbranih telesnih vaj, ki raztezajo mišice, ki so med delom napete in v skrajšanem položaju, ter vaj, ki krepijo tiste mišične skupine, ki so zaradi dela neaktivne in v dolgotrajno podaljšanem položaju. Poleg naštetega je namen aktivnih odmorov tudi splošna sprostitev telesa, zbistritev misli ter, prek korekcijskih vaj, učenje in povrnitev pravilne telesne drže.

Vzamite si čas za aktivni odmor, ter s tem postanite bolj osredotočeni in motivirani za delo, ki ga opravljate. Fizična aktivnost izboljša naš imunski sistem, kar pa je zagotovo najpomembnejši dejavnik vsakega posameznika, saj le zdravi lahko opravljamo svoje delo kvalitetno in osredotočeno.

kaj določa zakon.

Zdrav in zadovoljen delavec, ki dela v spodbudnem okolju, bo bolj produktiven in kreativen, redkeje bo zbolel in posledično odšel v bolniški stalež. Zato programi za promocijo zdravja spodbujajo prizadevanja, ki podpirajo in omogočajo dobro zdravje in počutje pri vseh zaposlenih. Namenjeni so vzdrževanju in krepitvi telesnega in duševnega zdravja ter dobrega počutja zaposlenih.

V Sloveniji je promocija zdravja na delovnem mestu tudi zakonsko opredeljena z zakonom o varnosti in zdravju pri delu, ki ga je Državni zbor Republike Slovenije sprejel na seji 24. maja 2011. V Uradnem listu Republike Slovenije mora delodajalec v skladu s 6. in 32. členom izvajati in načrtovati promocijo zdravja na delovnem mestu, zagotoviti potrebna sredstva in način spremljanja izvajanja le-te, kar pomeni, da izvaja določene aktivnosti in ukrepe, da se ohranja in krepi telesno in duševno zdravje delavcev (Zakon o varnosti in zdravju pri delu (ZVZD-1), 2011).

ZAKAJ NAČRTOVATI PROMOCIJO ZDRAVJA NA DELOVNEM MESTU?

Zdravi in zadovoljni zaposleni k uspehu organizacije prispevajo mnogo več, kot če so slabega zdravja, preutrujeni ter nezadovoljni. Sodobni način dela je vse bolj sedeč. Neprekinjen čas daljšega sedenja pa povezan z bolečinami v ledvenem delu hrbtenice, nastankom kroničnih nenalezljivih bolezni in drugih motenj povezanih z zdravjem. Skrb za ohranjanje in izboljševanje zdravja zaposlenih je nujna, če želimo ustvariti spodbudno delovno okolje in produktivne ter ustvarjalne zaposlene, ki redkeje zbolijo ter ostajajo zvesti organizaciji oz. delodajalcu. Vse to se odraža v številnih koristih za organizacijo, tudi finančnih. Raziskave so pokazale, da vsak evro, namenjen promociji zdravja na delovnem mestu, prinaša donos v višini od 2,5 do 4,8 EUR zaradi manjših stroškov izostajanja od dela.

S petnajstminutno vadbo na delovnem mestu lahko v veliki meri vplivamo na doseganje priporočil svetovne zdravstvene organizacije. Posledično pa vplivamo na:

 

  • < izostajanje od dela
  • < stroški, povezani z boleznimi in bolniško odsotnostjo,
  • < število delovnih invalidov,
  • < fluktuacija delovne sile,
  • ­> kakovost izdelkov in storitev
  • ­> produktivnost, več inovacij,
  • > zadovoljstvo zaposlenih in strank,
  • ­> ugled organizacije.

zaupajo nam.

pošlji povpraševanje.

Scroll to Top